Hangi Durumlarda Cam veya Ekran Değişimi Yapılmaktadır?

19 Mayıs 2020 Pazartesi 01:30

Günümüzde akıllı telefonların en büyük sorunlarından biri ekranlarının kolay bir şekilde kırılmasıdır. Her ne kadar koruyucu kılıflar ve kırılmaz camlar kullansak da telefonlarımızın ekranı bir şekilde kırılmaktadır. Ekran boyutları arttıkça bu sorun daha da artmaktadır.

Bu sorun bazı telefon modellerinde ve bazı durumlarda sadece ön cam değişimi ile düzeltilebilirken, bazı telefonlarda ve durumlarda ise komple ekran değişimi yapılması gerekmektedir.

Telefonunuzun ekranı kırıldığında sadece ön camının mı değişeceği yoksa komple ekranının mı değişeceği aşağıdaki durumlara göre değişmektedir.

  • Eğer telefonuzun camı kırıldı ama kullanmaya devam edebiliyorsunuz, yani telefonunuzun dokunmatiği hala çalışıyorsa bu durumda sadece telefonun ön camını değiştirmek yeterlidir.
  • Bu durumda telefonunuzun orjinal ekranını ilk günkü performansında kullanılmaya devam edersiniz ve size maliyeti daha uygun olur.
  • Eğer telefonunuzun ekranı hiç basmıyor yada renkler birbirine girdi ve görüşünüz bozuldu ise maalesef LCD panelinizde sorun var demektir. Bu sorun bazen ekranda hiç çizik dahi olmasa ortaya çıkabilmektedir.
  • Bu durumda ise komple ekranın değişmesi gerekmektedir. Bu da sadece ön cam değişimine göre biraz daha maliyetli olmaktadır.
  • Ekran ve cam değişimi telefonun markasına ve modeline göre hem yapılan işlem hem de ücret olarak değişmektedir.

Güncel ekran ve cam değişimi fiyatları için ve aklınıza takılan tüm sorularınız için 0(212) 564 39 00 numaralı telefondan bizi arayabilir veya 0(543) 534 42 42 numaralı Whatsapp hattından bizimle iletişime geçebilirsiniz.